top of page

O MNE

Vítam Vás v mojej galérii

Volám sa Ľubomír Hurajt. Narodil som sa v roku 1965 a trvalo žijem v Poprade v meste pod Vysokými Tatrami.

Venujem sa fotografii a tvorbe výtvarnej fotografie. S fotením som začal v roku 1995 na kinofilm a postupne cez digitálne kompakty som sa dostal k prvej zrkadlovke Nikon D70 a vlastne od vtedy som sa začal venovať foteniu vážnejšie a prestal som sa venovať maľbe obrazov. Fotím veľa rôznych tém, čím je pre mňa fotenie zaujímavejšie a pestrejšie a samozrejme najviac fotím krajinu tu pod Tatrami a v samotných horách. 

Zúčastil som sa mnohých súťaži a okrem niekoľkých cien som získal aj Hlavnú cenu Amfo 2008 za fotografiu Strom, ktorá bola následne prezentovaná na prestížnych výstavách. 

Svoje fotografie prezentujem na viacerých domácich a zahraničných fotografických stránkach a v knižných edíciách o Slovensku.  

Čo sa týka mojej výtvarnej tvorby, tak je to pre mňa náhrada za zanechané maľovanie olejom kde môžem tvoriť digitálnym spracovaním a kde môžem vyjadriť svoje pocity a z fotografie vytvoriť niečo umelecké. 

Medzi moje najkrajšie fotenie patrí fotenie ľadovca Aletschgletscher vo Švajčiarsku, fotenie Dolomít v Taliansku a fotenie skupiny Horkýže Slíže na ich koncertnom turné po Slovensku.

Pri fotení som používal viac fotoaparátov a to Nikon D70, Nikon D80, Nikon D7200 a teraz vlastním Nikon D810

s objektívmi Nikkor 24-70mm f2,8, Nikkor 50mm f1,4, Nikkor 70-200mm f2,8, Soligor 100-400mm f4,2, Nikkor 18-70mm f3,5 a Samyang 14mm f2,8 a množstvo filtrov.

                                                                                                                        Ľubomír Hurajt

stranka.jpg

© 2023 by Ľubomír Hurajt. Proudly created with Wix.com 

bottom of page